כאבי גב - mri

כאב גב תחתון הוא אחת מעובדות החיים. כמעט כולם סובלים מזה במוקדם או במאוחר. אחד הגורמים העיקריים לכאבי גב, בין אם הוא אקוטי או כרוני, זה מתח בגב התחתון.

מתח בגב תחתון הוא סדרה של שרירים ורצועות בגב אשר מחזיקות את העצמות של עמוד השדרה במקום. אתה יכול לאמץ שרירים על ידי מתיחתם בצורה חזקה מידי עד שהרקמה נמתחת. השרירים נחלשים ולכן הם לא יכולים להחזיק את עצמות עמוד השדרה במקום. עמוד השדרה הופך להיות פחות יציב, וגורם לכאב בגב התחתון.

מתח בגב תחתון עלול לגרום לכאב בתחומים אחרים מלבד הגב. הכאב יכול גם להיגרם על ידי מתח נפשי, יציבה לא נכונה, עודף משקל, חוסר כושר או ישיבה באותה התנוחה במשך פרק זמן ארוך. גם שיעול קשה יכול לגרום למתח בגב תחתון.

קח בחשבון שמתח בגב תחתון לא קשור לכל כאבי הגב. יש סיבות רבות אחרות, כמו דיסקים שזזו ממקומם, שברים, עצבים שנצבטו, דלקת פרקים וזיהומים.

כאבי גב

מאחר שחלק מהתסמינים של מתח בגב התחתון דומים לתסמינים של מצבים חמורים יותר, חשוב להיבדק על ידי רופא. כל חוסר תחושה וחולשה ברגליים, או בעיות במעיים ושלפוחית השתן, עלולים להיות סימן לנזק עצבי, אשר זקוק לטיפול רפואי מיידי.

על מנת לאבחן את הלחץ בגב התחתון, הרופא עורך בדיקה יסודית. יתכן שיהיה צורך גם בצילומי רנטגן, בדיקת MRI וסריקות CT. יתכן שיהיה צורך בבדיקות נוספות אלו רק אם הכאב לא נעלם מעצמו או תחת טיפול קפדני.

בסרטון: הסבר כיצד עובד מכשיר ה MRI

צור קשר: