התמודדות עם פרידה מבן זוג

פרידה מבן זוג היא תהליך שלרוב מתחיל עוד לפני שהפרידה עצמה הגיעה, ויכול להימשך הרבה אחריה. גם כשהפרידה ידועה ומתוכננת, לא תמיד אפשר לצפות את התחושות והקשיים. בנוסף, לפעמים אחד הצדדים יכול להתגבר ולהתחיל חיים חדשים, והצד השני עוד שקוע עמוק בכאב הפרידה ובהשלכות שלה על חייו.

הפרידה מעלה פעמים רבות תחושות של דכדוך, בלבול, כאב, עצב וריקנות, שנובעים מכך שהפרידות מסמלות לא רק את אובדן הקשר, אלא גם ניפוץ של חלומות ותקוות לחיים טובים ומאושרים יותר.

פעמים רבות, הפרידה מביאה איתה גם אובדן של מעמד כלכלי וחברתי. ושינויים רבים, כולל שינוי באורח חיים, שינוי מגורים, והתמודדות עם ילדים במידה ויש, וחוסר ודאות גדולה לגבי העתיד. פעמים רבות, הפרידה גורמת למשבר בדימוי העצמי. זה נכון במיוחד במקרה שבו אחד הצדדים מעוניין בהמשך הקשר, אבל הצד השני דוחה אותו, אבל גם כשהפרידה מגיעה כחלק מתהליך הדדי, האדם אשר יזם את הפרידה יכול למצוא את עצמו נבוך, כי הלגיטימציה להרגיש צער בעקבות הפרידה, לא כל כך מובנת מאליה במקרה הזה.

משך הקשר הוא אחד ההיבטים אשר אמורים להשפיע על התאוששות איטית או מהירה יותר בזמן הפרידה. אבל למעשה, גם במקרים שבהם הקשר היה יחסית לא מחייב וקצר, הפרידה יכולה להיתפס כמשבר עמוק.

בין השאר, היכולת להתמודד עם פרידה נובעת מהמשמעות אותה כל אדם מעניק לקשר או לפרידה, ומרמת הציפיות שהיו לו מהקשר, מהסיבות לפרידה, מנסיבות חייו באותו זמן, והאם הוא מוקף בחברים או בני משפחה תומכים.

בסרטון: "הטריילר של הסרט פרידה"

צור קשר: